
1 / 2
1/2 Sq. Dr. Socket with Plastic Protector 14mm 6 point Length 39.3mm Turnable POM cover
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 39.3mm |
| Type: | 6 Point Socket with Plastic Protector and Turnable POM Cover |
| Output Size: | 14mm |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 24.8mm |
| D2 Size: | 28mm |
| H Size: | 11mm |
| L Size: | 39.3mm |
$30.13
Original: $100.44
-70%1/2 Sq. Dr. Socket with Plastic Protector 14mm 6 point Length 39.3mm Turnable POM cover—
$100.44
$30.13Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 39.3mm |
| Type: | 6 Point Socket with Plastic Protector and Turnable POM Cover |
| Output Size: | 14mm |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 24.8mm |
| D2 Size: | 28mm |
| H Size: | 11mm |
| L Size: | 39.3mm |





















