
1 / 2
1/4 Sq. Dr. Impact TORX® E10 Socket - Length 23mm

TORX® is recognized as one of the three most efficient fastening systems because of their ability to transfer greater torque, reduce load and virtually eliminate tool slippage.

| Input Drive Size: | 1/4" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 23mm |
| Type: | TORX® Socket |
| Output Size: | E10 |
| Opening: | TORX® |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 12.2mm |
| D2 Size: | 13mm |
| H Size: | 8.2mm |
| L Size: | 23mm |

$13.52
1/4 Sq. Dr. Impact TORX® E10 Socket - Length 23mm—
$13.52
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description

TORX® is recognized as one of the three most efficient fastening systems because of their ability to transfer greater torque, reduce load and virtually eliminate tool slippage.

| Input Drive Size: | 1/4" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 23mm |
| Type: | TORX® Socket |
| Output Size: | E10 |
| Opening: | TORX® |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 12.2mm |
| D2 Size: | 13mm |
| H Size: | 8.2mm |
| L Size: | 23mm |






















