
3/8 Sq. Dr. Extension Socket 12mm 6 point Length 100mm Magnet
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 100MM |
| Type: | 6 Point Extra Long Socket with Magnet |
| Output Size: | 12mm |
| Opening: | 6pt |
| Magnet: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 18.3mm |
| D2 Size: | 19mm |
| H Size: | 5.6mm |
| L Size: | 100mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 100MM |
| Type: | 6 Point Extra Long Socket with Magnet |
| Output Size: | 12mm |
| Opening: | 6pt |
| Magnet: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 18.3mm |
| D2 Size: | 19mm |
| H Size: | 5.6mm |
| L Size: | 100mm |





















