
1 / 2
3/8 Sq. Dr. TORX® T30 Bit Socket - Length 50mm

TORX® is recognized as one of the three most efficient fastening systems because of their ability to transfer greater torque, reduce load and virtually eliminate tool slippage.

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 50mm |
| Type: | TORX Bit Spclet |
| Output Size: | T30 |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 18mm |
| H Size: | 23.5mm |
| L Size: | 50mm |

$13.17
3/8 Sq. Dr. TORX® T30 Bit Socket - Length 50mm—
$13.17
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description

TORX® is recognized as one of the three most efficient fastening systems because of their ability to transfer greater torque, reduce load and virtually eliminate tool slippage.

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 50mm |
| Type: | TORX Bit Spclet |
| Output Size: | T30 |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 18mm |
| H Size: | 23.5mm |
| L Size: | 50mm |






















